Project Description

با حضور مدیرعامل پشتیبانی و نوسازی هلی‌کوپتری ایران
خط تولید بالگرد بدون سرنشین
الکتریکی در نکا افتتاح شد

خبرگزاری فارس: با حضور مدیرعامل پشتیبانی و نوسازی هلی‌کوپتری ایران، خط تولید بالگرد بدون سرنشین الکتریکی در نکا افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از نکا، امیر سرتیپ خلبان محمدعلی احمدآبادی مدیر عامل پشتیبانی و نوسازی هلی‌کوپتری ایران، صبح امروز در مراسم افتتاح شرکت صنایع هوا فضای فرناس پاسارگاد با موفقیت ارزیابی کردن فعالیت‌های این مجموعه اظهار داشت: نیروی‌های زبده، توانمند و فعالی در این مجموعه به کار گرفته شده‌اند که با پشتکار و اراده قوی برای پیشبرد امور تلاش دارند.

وی گفت: تولید بالگردهای بدون سرنشین در این شرکت بیانگر توانمندی‌ها و استعدادهای پرسنل این شرکت است که ما نیز به داشتن چنین نیروهای جوان و خلاقی در کشور احساس غرور کرده و مسروریم.

به گفته احمدآبادی، توانمندی‌های خوبی در زمینه ساخت قطعات در این شرکت وجود دارد که برای ایجاد شرایط بهتر برای این نیروها آمادگی خود را برای کار مشترک و کمک به این شرکت اعلام می‌داریم.

مدیرعامل صنایع هوا فضای فرناس پاسارگاد نکا نیز در این مراسم افزود: این خط تولید با تیراژ محدود بالگردهای بدون سرنشین الکتریکی با حمل محموله 7 تا 10 کیلوگرم شاهین 6 در شهرک صنعتی نکا افتتاح شد.

علی کریمی بیان داشت: این بالگرد داری طول یک‌متر و 70 سانتی‌متر است که وزن خالی این پرنده 6.5 کیلوگرم بوده و قطر روتور آن دو متر است.

وی ادامه داد: تغذیه این بالگرد و پرنده باتری پک لیتوم پلیمر 10 سلولی (پایه 40 ولت) است.

به گفته کریمی، این بالگرد قابلیت ارسال همزمان اطلاعات و تصویر مجهز به سامانه OSP و GPS بوده و دارای پایدار ساز مکانیکی، هیدرولیکی و MEMS (الکترونیکی) سه درجه آزادی و سیستم ضد ارتعاشات دارای قابلیت ضبط FULL HD تصاویر و ارسال همزمان است و دارای دو دستگاه رادیو کنترل پرواز و کنترل دوربین است.

رئیس هیئت مدیره این شرکت نیز در ادامه از امضای تفاهم‌نامه‌ای بین مدیرعامل پشتیبانی و نوسازی هلی‌کوپتری ایران، شرکت صنایع هوا فضای فرناس، مرکز نوآوران و همکاری‌های علمی شهید فهمیده استان مازندران، مجتمع کارخانجات هوا فضایی فرناس پاسارگاد و مدیر مجتمع باشگاه‌ها و کلوپ پرواز کاسپین‌ها ‌ خبر داد.

مسعود رضوانی گفت: این تفاهم‌نامه برای توسعه بومی سازی قطعات هوایی در حوزه بالگردها، همکاری برای بازسازی و ارتقاء ناوگان هلی‌کوپتری کشور، همکاری برای توسعه خدمات هوایی با وسایل پرنده سرنشین‌دار و بدون سرنشین به عموم مشتریان دولتی و غیردولتی، برگزاری مسابقات طراحی و ساخت وسایل پرنده در کلاس آماتور و حرفه‌ای، همکاری در ارتباط با نخبگان دانشجو و اعضای هیئت علمی موسسه آموزش عالی با صنایع فعال استان و سازمان‌های تابعه وزارت دفاع برای به‌کارگیری ظرفیت‌ها، مشارکت در برپایی مسابقات علمی پژوهشی و برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی، مشارکت در برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی و دوره‌های کوتاه مدت تخصصی است که به امضای طرفین رسیده است.

در این بازدید همچنین درباره مرکز نوآوران و همکاری‌های علمی شهید فهمیده استان مازندران، سخنانی بیان داشت: این دفتر در30 استان کشور فعال است و مهم‌ترین زمینه‌های کاری آن حمایت از طرح و ایده، نیازهای تحقیقاتی دفتر، حمایت از پایان نامه‌های ارشد و دکترا، ثبت اختراعات دفاعی، تعریف پروژه طرح خدمت سربازی، آیین‌نامه صندوق حمایت از طرح‌های تحقیقاتی و صنعتی و تشکیل شرکت تعاونی دانش بنیان است.

به گزارش فارس، در همین راستا تعاونی دانش بنیان، شرکت یا موسسه خصوصی یا تعاونی است که به منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور،تحقق اهداف علمی و اقتصادی شامل گسترش اختراع و نوآوری تشکیل می‌شود که اهداف آن جذب ایده‌ها، هم‌افزایی علم و ثروت، تجاری سازی تحقیق و پژوهش توانمندسازی دانش آموختگان برای ورود به بازار کار و حمایت، هدایت و سمت‌دهی برای نوآوری‌ها و تولید فنآوری‌های برتر تشکیل شده است.